Tunus Turu Türk Havayolları ile

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: İSTANBUL – TUNUS

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar Terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde siz değerli misafirlerimiz ile saat 06:30’da buluşma. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK 661 sayılı tarifeli seferi ile saat 08:30’da Tunus’a uçuş. Yerel saat ile 09:25’te varış. Havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile Tunus şehir merkezine hareket ediyoruz. Tunus kenti, kendi adındaki ülkesine başkentlik yapmakta olan bir şehirdir. Tam 308 yıl Osmanlı egemenliği altında kalan bu ülkede birçok Osmanlı yapısı görmek mümkündür. Şehir merkezine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Turumuzda, başkent Tunus’un en hareketli caddesi Habib Bourguiba, eski şehir ve modern şehri ayıran Bab-el Bahr (Deniz Kapısı), daracık ve karmaşık sokaklarıyla otantik atmosferiyle Unesco Dünya Mirası Listesi’nde bulunan eski şehir merkezi Medina, Arap mimarisiyle yapılan ve Cordoba Camii’ne ilham kaynağı olan Zeytuniyye Camii, ünlü İslam düşünürü İbn-i Sina heykeli, Osmanlı mimarisini görebileceğimiz Sidi Mahrez, Dayı Yusuf camii ve bir Osmanlı medresesi olan Muradiye Medresesi görülecek yerler arasındadır. Şehir turumuzun ardından Tunus pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


2. Gün: TUNUS

Sabah kahvaltısının ardından Kartaca’ya hareket ediyoruz. Roma İmparatorluğu’nun ele geçirmek için büyük uğraşlar verdiği, Akdeniz’de stratejik bir konuma sahip olan Kartaca şehrine varışımıza istinaden şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi milattan önce 8. Yüzyıla, Fenikelere dayanan bu şehrin ismi Kart-Hataç yani Yeni Şehir anlamına gelmektedir. Şehir turumuzda, Romalılar tarafından inşa edilen Hamamlar, su kemerleri, Kartaca Harabeleri, Roma amfi tiyatrosu, Saint Louis Katedrali ve El Abidin Camii görülecek yerler arasındadır. Kartaca’da alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Sidi Bou Said’e hareket ediyoruz. Ege mimarisiyle özdeşleşmiş mavi kapı ve beyaz pencereli evler sizi adeta Bodrum’da hissettirecek. Akdeniz manzarasına nazır Tunus çayı içtikten sonra, Tunus’ta bulunan Bardo Müzesi’ne hareket ediyoruz. Antik Yunan ve İslam medeniyetlerine tanıklık etmiş olan bu topraklarda bulunan değerli eşyalara ev sahipliği yapan bu müze aynı zamanda dünyanın en büyük mozaik müzesine de ev sahipliği yapmaktadır. 19.yüzyılda Osmanlılar tarafından saray olarak kullanılan bu bina, 1888 yılında müze olarak hizmete girmiştir. Burada gerçekleştireceğimiz keyifli ziyaretin ardından akşam yemeği için Al-Zahra yemekli şovunu takip edeceğimiz lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğimiz esnasında Tunus yerel elbiseleriyle yapılan dans ve görsel şölenine hayran kalacaksınız. Kültür, ışık, ses performansları ve Tunus yerel tatlarını deneyimleyeceğiniz özel bir akşam. Tabuna, brik ve kuskus gibi yerel lezzetlerin ardından 300 aktör ve aktrisin ses ve ışık gösterisiyle Tunus tarihini keşfediyoruz.  Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


3. Gün: TUNUS - SUSA

Sabah kahvaltısının ardından Susa şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde İslamiyet için bir hayli önemli olan Kayravan şehrini ziyaret ediyoruz. Büyük Sahra Çölü yolu üzerinde bulunan bu şehir Afrika’da İslam’ın ilk geldiği şehirdir. Müslümanlarca Mekke, Medine ve Kudüs’ten sonra 4.kutsal şehir olarak kabul edilmektedir. Şehre varışımıza istinaden serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle birlikte Cuma Namazını kılmak üzere Afrika’da ilk ezan sesinin yükseldiği Sidi Ukba Ulu Camii’ne gidiyoruz. İbadetimiz sonrası Munastır şehrine hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden gerçekleştireceğimiz şehir turumuzda, Tunus’un kurucusu ve aynı zamanda ilk devlet başkanı olan Habib Bourguiba’nın ihtişamlı mozolesi ve sahil şeridine muhteşem konuşlandırılmış Ribat Kalesi görülecek yerler arasındadır. Ziyaretlerimiz sonrası Susa şehrine hareket ediyoruz. Kısa yolculuğumuz sonrasında Susa şehrine varışımıza istinaden turumuza başlıyoruz. Turumuzda onarımı Osmanlılar tarafından yapılan Ulu Camii, antik şehir merkezi ve kale görülecek yerler arasındadır. Susa pazarlarında alışveriş yapmak için serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanın ardından akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


4. Gün: SUSA – DOUZ

Sabah kahvaltısının ardından Douz şehrine hareket ediyoruz. Yolumuz üzerinde El Cem şehrine uğruyoruz. Afrika Kıtası’nda eşi benzeri olmayan, günümüze kadar korunmuş en iyi amfitiyatro olan bu yapı M.S 238 yılında inşa edilmiş olup 35.000 kişi kapasitelidir. Ziyaretimizin ardından Gabes şehrine doğru yola çıkıyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz kısa şehir turunda, sahil şeridi ve baharat pazarı ziyaret edilecek yerler arasındadır. Baharat pazarında alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından Matmata şehrine doğru yola çıkıyoruz. Tunus’un en ünlü Berberi kasabaları arasında bulunan bu şehirde bazı evler ve dükkanlar kumların ve kayaların altına inşa edilmiştir. Yıldız Savaşları (Star Wars) filminin çekildiği bu şehirde gerçekleştireceğimiz kısa turun ardından çölün kapısı anlamına gelen Douz’a varıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


5. Gün: DOUZ – HAMMAMET

Sabah kahvaltısının ardından Tuzer’e yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Chott Djerid Tuz gölünün muhteşem manzarasını fotoğraflamak için vereceğimiz serbest zamanın ardından Tuzer şehrine varıyoruz. Tuzer antik şehir merkezi ve medina bölgesini gezdikten sonra Safari’ye başlamak üzere Tuzer şehrinden ayrılıyoruz. Chebika/Tamarza/Mides bölgeleri arasında gerçekleştireceğimiz Safari turumuzda, eşsiz şelale ve vadi manzaralarına doyamayacaksınız. Safari turumuzun ardından Hammamet şehrinde bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışımıza istinaden akşam yemeğimizi almak üzere lokal restoranımıza hareket ediyoruz. Yemeğin ardından otele transfer. Geceleme otelimizde.


6. Gün: HAMMAMET – TUNUS – İSTANBUL

Sabah kahvaltısının ardından Hammamet şehir turu için otelden ayrılıyoruz. Akdeniz kıyısında bir tatil beldesi olan şehirde Kale ziyaretimizin ardından alışveriş için Medina bölgesine devam ediyoruz. Burada alışveriş için vereceğimiz serbest zamanın ardından rehberimizin daha önceden belirleyeceği saatte Tunus Havalimanına transfer. Bagaj ve bilet işlemlerinin ardından TK 664 sefer sayılı tarifeli seferi ile saat 17:00’de İstanbul’a hareket. Yerel saat 21:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Tunusi (TUN) - İstanbul (IST) arası ekonomi sınıfı uçak biletleri

Havalimanı vergileri

4* otellerde 5 gece yarım pansiyon konaklamalar

Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

Tüm şehirler arası transferler

Programda bulunan tüm turlar

Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

Zorunlu Seyahat Sigortası

Şehir Vergileri (25 Euro)

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Özel Seyahat Sağlık Sigortası

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Her türlü otel ekstraları ve kişisel harcamalar

Müze ve ören yerleri giriş ücretleri 

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri:

  Fiyatlar

  Yorumlar


  Tunus Turu Türk Havayolları ile Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri