Kapadokya Turu 2 Gece Konaklamalı

Fiyat Hesaplayın / Rezervasyon

Tur Programı

1. Gün: Hareket

Siz değerli misafirlerimizle ; 1.30 Yenibosna Airport Avm Otoparkı, 22.00 Mecidiyeköy Simit Sarayı Önü, 23.00 Kadıköy Tepe Nautilus Avm Karşısı (Ayrılık Çeşmesi İspark), 23.20 Kartal Köprüsü Altı (Ankara Yönü), 23.45 Çayırova Mc Donalds Önünden sizleri aracımıza alarak gece yolculuğumuza başlıyoruz.


2. Gün: Kapadokya Bölgesi, Göreme Açık Hava Müzesi, Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Tokalı Kilise, Şarap Mahzeni, Üç Güzeller Peri Bacaları, Sinassos, Uçhisar Kalesi, Onyx Taş Atölyesi, Ürgüp, Göreme

00.15 İzmit Halkevi Otobüs Durağı (Ankara Yönü), 00.20 İzmit Otogar Önü (Romatem Karşısı), 01.00 Adapazarı Otoban Çıkışı Total Benzin İstasyonundan katılacak misafirlerimizi aracımıza alarak seyahatimize devam ediyoruz. Tatilsa otobüs içi ikramları eşliğinde keyifli bir gece yolculuğu yapıyoruz. Sabah erken saatlerde Aksaray’da vereceğimiz kahvaltı molasının ardından, oluşumunu Erciyes ve Hasan Dağ’larına borçlu olan, Perslerin de “Güzel Atların Ülkesi” şeklinde ifade ettikleri Kapadokya bölgesine doğru yol alıyoruz. Bölgede ilk olarak, eski adı Korama olan Göreme Vadisi içinde bulunan Göreme Açık Hava Müzesi’ni ziyaret ediyoruz. Elmalı Kilise, Yılanlı Kilise, Barbara Kilisesi, yemekhane, mutfak, kiler ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilisemüzede göreceğimiz yerler arasında olacak. Göreme’den sonra ikinci durağımız Ürgüp olacak. Ürgüp içinde yapacağımız panoramik tur esnasında, bir dönemin efsanesi olan ilk Asmalı Konağı fotoğraflama şansı bulacağız. Ardından ise yörenin meşhur ürünü olan Şarap Mahzenlerini gezip, Kapadokya’nın lezzetli şaraplarını tatma imkânı bulacağız. Mahzen gezimizin ardından Şapkalı Peribacalarının ve Kapadokya’nın simgesi olan Üç Güzeller Peribacaları’na gidiyoruz. Buradan siz de fotoğraflarınızı sosyal medyada paylaşmayı unutmayın. Ardından ise Asmalı Konak dizisinin pek çok bölümünün çekildiği ve Rum taş işçiliğinin en iyi örneklerini görebileceğiniz Mustafa Paşa’ya (Sinassos) gidiyoruz. Mustafa Paşa’nın mistik sokaklarında yapacağımız keyifli yürüyüşün sonrasında bölgenin en yüksek noktası konumunda bulunan Uçhisar Kalesi’ni (Panoramik) seyretme ve fotoğraflama imkânı bulacağız. Günün yorgunluğunu ise, keyifli dakikalar geçireceğimiz Onyx Taş Atölyesinde atacağız. Burada taşların özellik ve işlenişlerine dair bilgiler alıp, alışverişimizi tamamladıktan sonra akşam yemeği ve konaklama için otelimize hareket ediyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Güzergah Üzerindeki Uygun Bir Tesiste Ekstra Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Uranüs Restorant’ta Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde Alınacaktır.

Konaklama: Tercih Edilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 820 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 17.30 – 18.00 saatleri arasında olacaktır.


3. Gün: Balon Turu, Atv Turu, Deve Safari Turu, Çavuşin, Kızılırmak, Çanak Çömlek Atölyesi, Güvercinlik Vadisi, Hacı Bektaşi Veli Türbesi, Develi Vadi, Dervent Vadisi, Paşabağ, Kızılvadi Gün Batımı

sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, (Dileyen konuklarımız, kahvaltıdan önce rehberimizden bilgi alarak, ekstra olarak düzenlenecek olan Balon Turu’na, Atv Turu’na ya da Deve Safari Turu’na katılabilirler.) Çavuşin Ören Yerini ziyaret ediyoruz. Burada göreceğimiz Çavuşin Kalesi ve kale içerisine konumlanmış Kilise, sizlere güzel bir yürüyüş imkanı sunacak. Çavuşin gezilerimizin ardından, çok başlı peribacalarının en güzel örneklerini görebileceğimiz Paşabağ mevkisine gideceğiz. Paşabağ’da (Keşişler Vadisi) fotoğraf molası vereceğiz. Fotoğraf molasının ardından ise, sosyal medya severlerin bir diğer durak noktası olan Develi Vadi’ye hareket ediyoruz. İlginç peribacası oluşumlarını içerisinde barındıran, adını da deve şeklindeki peribacasından alan Develi Vadi (Dervent Vadisi)gezisinin ardından, çanak-çömleği ile meşhur Avanos’a ulaşıyoruz. “Kör bile bilir Avanos’un yolunu, Çanak Çömlek kırığından” sözüne nazire yaparcasına Çömlekleriyle meşhur Avanos’ta, yurdumuzun en uzun nehri konumundaki Kızılırmak’ı görüp, Kızılırmak’ın çamurundan yapılan çanak - çömleklere dair bilgi alacağımız ve alışveriş yapacağımız Çanak Çömlek Atölyesi’negidiyoruz. Buradaki her türlü sürprize açık olunuz. Atölyede geçireceğimiz keyifli dakikaların ardından, Güvercinlik Vadisi’ne hareket ediyoruz. Güvercinlik Vadisi’ni gördükten sonra Horasan’da dünyaya gelmiş olan, Yeniçerilerin de Piri olan, Hacıbektaş-ı Veli’nin Türbesinin bulunduğu Hacıbektaş ilçesine gidiyoruz. Hacı Bektaş-ı Veli Müzesinde; Balım Sultan Türbesi, Güvenç Abdal Türbesi,Hacı Bektaş-i Veli Türbesi, Kırklar Meydanı, Pir Evi, Üçüncü Avlu, Kiler Evi, Meydan Evi, Meydan Evi Cami, Aş Evi, İkinci Avlu (Dergâh Avlusu), Birinci Avlu’yu (Nadar Avlusu) geziyoruz. Hacıbektaş gezilerimizin ardından Avanos’a geri dönerek bir halı atölyesini ziyaret ediyoruz. En eski Türk el sanatlarından olan Halıcılığa dair bilgiler alıp, dünyaca ünlü Türk halılarından örnekler göreceğimiz Halı Atölyesi ziyaretimizin ardından günün en güzel anına geliyoruz. Sizlere bölgenin en güzel panoramik görüntüsünü sunan Kızılvadi’de serbest zaman veriyoruz. Gezilerimizin ardından otelimize dönüyoruz. Katılmak isteyen konuklarımız ile birlikte, yemek sonrası bu turun olmazsa olmazlarından, yöreye özgü Türk Gecesi’ne (Kuzu Gecesi) gidiyoruz. (Ekstra 90 TL)

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Han Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde Alınacaktır.

Konaklama: Tercih Edilen Otelde Konaklama Gerçekleştirilecektir.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 80 km Yol Katedeceğiz.

Otele Varış Saati: Turumuzun Bu Gününde Otelimize Girişimiz 17.30 – 18.00 saatleri arasında olacaktır.


4. Gün: Derinkuyu Yer Altı Şehri, Dehlizler, Ihlara Vadisi, Melendiz Çayı, Ağaçaltı Kilisesi, Yılanlı Kilise

sabah erken saatlerde yeni güne merhaba diyor ve otelimizde açık büfe sabah kahvaltımızı alıyoruz. Kahvaltı sonrasında otelden ayrılarak, Kaymaklı’ya doğru yola alıyoruz. Düşman baskınlarından kaçan binlerce kişinin, aylarca yaşayabileceği şekilde imar edilen ve bir mühendislik harikası olan Derinkuyu Yeraltı Şehri (Kaymaklı Yeraltı Şehri veya Özkonak Yeraltı Şehri) bugünkü ilk gezi noktamız olacak. Bu dehlizlerde bulunan aile odaları, gizli kiliseler ve özel bölmeler çok dikkatinizi çekecektir. Yer altı şehri gezimizin ardından bölgenin coğrafi durumunu çok iyi özetleyen, Narlıgöl Krater Gölü’nde serbest zaman vereceğiz. Burada keyif çaylarınızı içip, fotoğraflarınızı çekebilirsiniz. Serbest zaman sonrasında Melendiz Çayı’nın kıvrımlarıyla oluşturduğu ve bir doğa harikası olan Ihlara Vadisi’ne gidiyoruz. Aynı zamanda doğal bir kanyon da olan vadide, Ağaçaltı ve Yılanlı Kiliseleri’ni gezeceğiz. Vadi içerisinde yapacağımız güzel bir yürüyüşün ardından ise dönüş yolculuğumuza başlayacağız. Tuz Gölükıyısında vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, akşam saatlerinde sizleri aldığımız noktalara bırakıyor ve bir başka Tatilsa organizasyonunda yeniden görüşmek üzere, hoşça kalın diyoruz.

 

Sabah Kahvaltısı: Tur Ücretine Dahil Olarak Otelimizde ve Açık Büfe Olarak Alınacaktır.

Öğle Yemeği: Tandır Evi Restoranda Ekstra Olarak Alınacaktır.

Akşam Yemeği: Yol Üstü Mola Tesislerimizde Ekstra Olarak Alınacaktır.

Konaklama: BU AKŞAM OTEL KONAKLAMASI YOKTUR. TUR BİTMEKTEDİR.

Tur Mesafesi: Turumuzun Bu Gününde Toplamda 870 km Yol Katedeceğiz.

Varış Saati: Turumuzun Bu Son Gününde Durak Noktamıza Varışımız 22.00 – 23.45 saatleri arasında olacaktır


Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Otellerde 2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama

Lüks Otobüsler İle Ulaşım

Tatilsa Tur Güvencesi

Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti

Vals Tur Otobüs İçi İkramları

Açık Büfe 2 Sabah Kahvaltısı

Açık Büfe veya Set Menü 2 Akşam Yemeği

Zorunlu Seyahat Sigortası

Milli Park Girişleri ve Otoparklar

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

Tüm Öğle Yemekleri

Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler

Tüm Özel Harcamalar

Ekstra Olarak Belirtilen Tüm Organizasyonlar

Müze Girişleri

Tur Hareket Detayları

Kalkış Yerleri:
  Tur Hareket Tarihleri: 03 Ekim

  Fiyatlar

  Tarih İki Kişilik Odada
  Kişi Başı
  Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
  03.10.2019590.00 TL750.00 TL 590.00 TL-Taksitler »

  Yorumlar


  Kapadokya Turu 2 Gece Konaklamalı Hakkındaki Düşünceleriniz

  Ad Soyad

  Otel Hakkındaki Yorumunuz

  Tur Hakkında Genel Bilgilendirme


  İptal Şartları


  Vize Bilgileri